DZIENNIKARSTWO
FILOLOGIA POLSKA


Na skróty

Nowości wydawnicze


  

  

Odwiedzin:

AKTUALNOŚCI Instytutu Filologii Polskiej


Zaproszenie na V Konkurs Recytatorski „Fantastycznie Lutnia Nastrojona”

Instytut Filologii Polskiej Uniwersytetu Rzeszowskiego, Sekcja Literaturoznawców oraz Sekcja Studiów Międzynarodowych Koła Naukowego Polonistów zapraszają studentów oraz uczniów szkół ponadpodstawowych do wzięcia udziału w V Konkursie Recytatorskim „Fantastycznie lutnia nastrojona”, który odbędzie się 19 kwietnia 2018 roku w ramach XI Tygodnia Polonistów.

Regulamin konkursu »

Formularz zgłoszeniowy »Dodano: 2018-03-16 11:57:38Zaproszenie na spotkanieDodano: 2018-03-14 12:41:05Literackie obrazy świata 2. Deformacje rzeczywistości

Literackie obrazy świata 2
Deformacje rzeczywistości

pod red. Arkadiusza Lubonia i Moniki Karpińskiej
Wydawnictwo Uniwersytetu Rzeszowskiego
Rzeszów 2017
ss. 212
Recenzowała: dr hab. Agnieszka Nęcka


Czytaj więcej »


Dodano: 2018-03-14 12:21:00Zaproszenie na VII Rzeszowską Sesję Logopedyczną
„Dys-problemy bez tremy. Współczesne metody wsparcia i terapii osób z dysleksją rozwojową”


Szanowni Państwo,
Podyplomowe Studia Logopedii Uniwersytetu Rzeszowskiego, Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna nr 1 w Rzeszowie oraz Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 2 w Rzeszowie mają zaszczyt zaprosić na VII Sesję Logopedyczną "Dys-problemy bez tremy. Współczesne metody wsparcia i terapii osób z dysleksją rozwojową".

Sesja odbędzie się w dniach 21-22 kwietnia 2018 roku. Szczegółowy program sesji: http://ifp.ur.edu.pl/logopedia/files/Program_VII_sesji_logopedycznej.pdf.  Udział w obradach sesji w dniu 21 kwietnia jest bezpłatny, nie jest wymagana wcześniejsza rezerwacja. Zapraszamy także na warsztaty prowadzone przez specjalistów z zakresu terapii i diagnozy dysleksji rozwojowej, które będą się odbywać w dniach 21 i 22 kwietnia. Koszt jednego warsztatu to 30 zł (wyjątek: warsztat 45 minut - koszt 10 zł). Szczegółowy plan warsztatów i rejestracja są dostępne pod adresem: http://ifp.ur.edu.pl/logopedia/rejestracja.php.
Rejestracja będzie prowadzona do wyczerpania limitu miejsc na poszczególne warsztaty.
Informujemy, że w przypadku braku wystarczającej liczby uczestników wybranego warsztatu, będziemy proponować skorzystanie z innego warsztatu (w ramach wniesionej opłaty).

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

Komitet organizacyjny

dr hab. prof. UR Agnieszka Myszka (Dyrektor Instytutu Filologii Polskiej UR)
dr Małgorzata Kułakowska (Instytut Filologii Polskiej UR)
dr Małgorzata Półtorak (Wydział Pedagogiczny UR)
mgr Dorota Dominik (Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 w Rzeszowie)
mgr Magdalena Grot-Mrozicka (Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Rzeszowie)Dodano: 2018-03-14 09:13:11Informacja dla studentów pragnących wziąć udział w spektaklu teatralnym „Szalona lokomotywa”

1. Spektakl oparty na muzyce z musicalu „Szalona lokomotywa” z 1977 r. wykonanym przez M. Grechutę i M. Rodowicz, organizowany jest przez Instytut  Filologii Polskiej URz.

2. Przewidziane są 2 próby (po południu) odbywające się w sali Instytutu Filologii  Polskiej UR oraz  jeden spektakl w Klubie Studenckim „Pod Palmą” (wstęp bezpłatny, za zaproszeniami) w terminie 4 – 15 kwietnia br. (jeszcze nie ustalony).

3. Aktorzy (łącznie ok. 40 osób) w  2-3 osobowych grupach będą  pantonimą interpretować muzykę z nagłośnienia. Nikt nie będzie śpiewał ani deklamował. Nie są wymagane zdolności wokalne. Każdy będzie na scenie ok. 2-3 minuty.

Spotkanie organizacyjne (5 minut) odbędzie się w czwartek, 15 marca, o godz. 11.50 w holu na pierwszym piętrze, w budynku A1 (ul. Rejtana 16 c - filologia polska), obok schodów i punktu ksero.Dodano: 2018-03-13 12:56:45Fotoreportaż ze spotkania studentów DZIENNIKARSTWA I KOMUNIKACJI SPOŁECZNEJ z panią Krystyną Gielarek-Gorczycą z agencji marketingowej Grupa WW, redaktor Małgorzatą Bożek oraz studentami z Koła Naukowego Dziennikarzy.
Rzeszów, 6 marca w 2018 r.
Dodano: 2018-03-12 12:52:04[ 1 ] [ 2 ] Następne »