DZIENNIKARSTWO
FILOLOGIA POLSKA
POLONISTYKA STOSOWANA

Na skróty

Nowości wydawnicze


  

  

Odwiedzin:

AKTUALNOŚCI Instytutu Polonistyki i Dziennikarstwa


STUDENCI DZIENNIKARSTWA I KOMUNIKACJI SPOŁECZNEJ FILMUJĄ!

      Studenci dziennikarstwa i komunikacji społecznej IPiD UR: Marcin Starzec, Arkadiusz Iskierka i Marcin Piecyk (I rok II stopień) pracowali przy rejestracji i montażu spektaklu teatralnego "Umrzeć ze śmiechu" Paula Elliota w reż. Mirosława Bielińskiego w Teatrze BO TAK. Przedstawienie wystawione z okazji 5 - lecia działalności Stowarzyszenia Bo TAK nie tylko profesjonalnie nagrali, ale i niezwykle starannie zmontowali według reguł sztuki filmowej. Ich wiedza realizatorska pozwala im na samodzielne przygotowywanie materiałów na anteny profesjonalnych mediów, a ich filmowe CV zadowoli niejednego pracodawcę. Sprawnie poradzili sobie na planie zdjęciowym. Nagrali też dźwięk - co nie jest łatwe, kiedy realizowany jest Teatr Telewizji.Dodano: 2018-11-20 09:17:25STUDENCI DZIENNIKARSTWA I KOMUNIKACJI SPOŁECZNEJ NA PLANIE ZDJĘCIOWYM W STARYCH OLESZYCACH!

Marta Pałęcka i Łukasz Wacławek - studenci I roku II stopnia dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Rzeszowskiego uczestniczyli w nagraniu reportażu telewizyjnego, czyli  jednego z odcinków stałego cyklu programowego #LiczysięPasja autorstwa Małgorzaty Bożek - wykładowczyni przedmiotów specjalistycznych. Stanęli przed obiektywem bohatera reportażu, wybitnego fotografika - gumisty,  Marcina Materniaka. Wzięli udział w sesji zdjęciowej w stylu retro inspirowanej XIX wiecznymi fotografiami. Efekty ich pracy już można oglądać:
w Aktualnościach TVP3 Rzeszów https://rzeszow.tvp.pl/40013789/marcin-materniak-wybitny-fotografik-z-lubaczowa oraz w Teleexpressie Extra https://www.tvp.info/39686626/18112018-1715 (od 10 minuty).

Młodzi dziennikarze poznali tajniki pracy przed kamerą, uczestniczyli w konstruowaniu sekwencji filmowych oraz współtworzyli wywiad z głównym bohaterem. Emisja reportażu w TVP3 Rzeszów w II połowie grudnia!Dodano: 2018-11-19 13:39:49Ubezpieczenie NNW dla studentów w roku akademickim 2018/2019

UNIQA NNW - Plakat

Ogólne Warunki Ubezpieczenia NNW

 
Informacji udziela:

mgr Anna Argasińska-Baran
Uniwersytet Rzeszowski
Dziekanat Wydziału Filologicznego, p. nr 26

Al. mjr. W. Kopisto 2 b, 35-315 Rzeszów
tel./ fax. +48 17 872 12 05
e-mail: dzfiln@ur.edu.pl
            ania.a@ur.edu.plDodano: 2018-10-11 09:41:59REKRUTACJA na studia podyplomowe
NAUCZANIE JĘZYKA POLSKIEGO JAKO OBCEGO


      Zapraszamy na III edycję dwusemestralnych studiów podyplomowych kwalifikacyjnych nauczanie języka polskiego jako obcego do Instytutu Polonistyki i Dziennikarstwa UR.

      Absolwent studiów może prowadzić w szkole dodatkowe zajęcia z języka polskiego dla cudzoziemców podlegających obowiązkowi szkolnemu, wspomagać w szkole uczniów powracających z zagranicy, uczyć języka polskiego cudzoziemców przebywających w Polsce lub pracować za granicą.


Czytaj więcej »


Dodano: 2018-09-07 09:45:14Nabór na kurs dokształcający: nauczanie języka polskiego w ośmioklasowej szkole podstawowej.

      Oferta adresowana jest do nauczycieli języka polskiego i absolwentów filologii polskiej (specjalizacji nauczycielskiej).

       Rekrutację na kurs prowadzi Sekretariat Instytutu Filologii Polskiej UR (al. Rejtana 16 c, p. 135). Kandydat na kurs winien zarejestrować się elektronicznie w systemie rekrutacyjnym (https://irk.ur.edu.pl/Podyplomowe/). Stamtąd należy wydrukować podanie i wraz z pozostałymi wymaganymi dokumentami dostarczyć do Sekretariatu Instytutu Filologii Polskiej UR. Komplet wymaganych dokumentów można składać osobiście lub przesłać pocztą. Rekrutacja jest prowadzona od 04.09. do 30.09.2018 r. Osoby przyjęte na kurs będą o tym informowane listownie lub drogą elektroniczną. Wraz z decyzją o przyjęciu otrzymają informację o pierwszym zjeździe, który odbędzie się w październiku.2018 r.

Komplet dokumentów winien zawierać:

  • Podanie (wydrukowane z Systemu Internetowej Rejestracji Kandydatów)
  • Jedno zdjęcie (do teczki osobowej)
  • Kserokopię dowodu osobistego
  • Kserokopię dyplomu ukończenia studiów wyższych.


Dodano: 2018-09-04 09:44:23Relacja studentów z Narodowego Uniwersytetu im. Jurija Fedkowycza w Czerniowcach w Instytucie Filologii Polskiej UR

Relacja studentów z Narodowego Uniwersytetu im. Jurija Fedkowycza w Czerniowcach w Instytucie Filologii Polskiej URDodano: 2018-07-25 10:11:34« Poprzednie [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] Następne »