DZIENNIKARSTWO
FILOLOGIA POLSKA
POLONISTYKA STOSOWANA

Na skróty

Nowości wydawnicze


  

  

Odwiedzin:

AKTUALNOŚCI Instytutu Polonistyki i Dziennikarstwa


STUDENCI DZIENNIKARSTWA I KOMUNIKACJI SPOŁECZNEJ FILMUJĄ!

      Studenci dziennikarstwa i komunikacji społecznej IPiD UR: Marcin Starzec, Arkadiusz Iskierka i Marcin Piecyk (I rok II stopień) pracowali przy rejestracji i montażu spektaklu teatralnego "Umrzeć ze śmiechu" Paula Elliota w reż. Mirosława Bielińskiego w Teatrze BO TAK. Przedstawienie wystawione z okazji 5 - lecia działalności Stowarzyszenia Bo TAK nie tylko profesjonalnie nagrali, ale i niezwykle starannie zmontowali według reguł sztuki filmowej. Ich wiedza realizatorska pozwala im na samodzielne przygotowywanie materiałów na anteny profesjonalnych mediów, a ich filmowe CV zadowoli niejednego pracodawcę. Sprawnie poradzili sobie na planie zdjęciowym. Nagrali też dźwięk - co nie jest łatwe, kiedy realizowany jest Teatr Telewizji.Dodano: 2018-11-20 09:17:25STUDENCI DZIENNIKARSTWA I KOMUNIKACJI SPOŁECZNEJ NA PLANIE ZDJĘCIOWYM W STARYCH OLESZYCACH!

Marta Pałęcka i Łukasz Wacławek - studenci I roku II stopnia dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Rzeszowskiego uczestniczyli w nagraniu reportażu telewizyjnego, czyli  jednego z odcinków stałego cyklu programowego #LiczysięPasja autorstwa Małgorzaty Bożek - wykładowczyni przedmiotów specjalistycznych. Stanęli przed obiektywem bohatera reportażu, wybitnego fotografika - gumisty,  Marcina Materniaka. Wzięli udział w sesji zdjęciowej w stylu retro inspirowanej XIX wiecznymi fotografiami. Efekty ich pracy już można oglądać:
w Aktualnościach TVP3 Rzeszów https://rzeszow.tvp.pl/40013789/marcin-materniak-wybitny-fotografik-z-lubaczowa oraz w Teleexpressie Extra https://www.tvp.info/39686626/18112018-1715 (od 10 minuty).

Młodzi dziennikarze poznali tajniki pracy przed kamerą, uczestniczyli w konstruowaniu sekwencji filmowych oraz współtworzyli wywiad z głównym bohaterem. Emisja reportażu w TVP3 Rzeszów w II połowie grudnia!Dodano: 2018-11-19 13:39:49Zaproszenie na konferencję naukową Język nasz ojczysty

Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy na kolejną, czwartą już, konferencję z cyklu "Język nasz ojczysty", która odbędzie się z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego w dniach 21-22 lutego 2019 r. Tym razem chcemy poddać refleksji naukowej tradycyjne wartości: prawdę - dobro - piękno.

Zaproszenie »

Karta uczestnictwa »Dodano: 2018-10-26 10:09:16Ubezpieczenie NNW dla studentów w roku akademickim 2018/2019

UNIQA NNW - Plakat

Ogólne Warunki Ubezpieczenia NNW

 
Informacji udziela:

mgr Anna Argasińska-Baran
Uniwersytet Rzeszowski
Dziekanat Wydziału Filologicznego, p. nr 26

Al. mjr. W. Kopisto 2 b, 35-315 Rzeszów
tel./ fax. +48 17 872 12 05
e-mail: dzfiln@ur.edu.pl
            ania.a@ur.edu.plDodano: 2018-10-11 09:41:59Stypendia Stowarzyszenia GFPS w Niemczech

GFPS-Polska to organizacja studencka powstała w 1994 roku. Jej celem statutowym jest wspieranie nauki, współpracy i wymiany studenckiej oraz naukowej między Polską, a Niemcami. W stypendiach, kursach i warsztatach organizowanych przez nasze stowarzyszenie wzięło udział do tej pory kilka tysięcy osób. Środki na organizowane przez nas wydarzenia i stypendia pozyskujemy z Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej, Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży oraz darowizn.

Zapraszamy studentów i doktorantów wszystkich kierunków do zgłaszania się do naszego programu stypendialnego w Niemczech. Stypendium przyznawane jest na okres marzec 2019 - lipiec 2019 (na semestr letni wg niemieckiego kalendarza akademickiego). GFPS oferuje pobyt na uniwersytetach m. in. w Berlinie, Lipsku, Heidelbergu, Dreźnie, Hamburgu, Monachium, Bremie. Termin nadsyłania zgłoszeń został wyznaczony na 31.10.2018.
Wymogiem, jaki GFPS-Polska stawia stypendystom, jest przeprowadzenie projektu naukowego na wybrany przez siebie temat, niekoniecznie związany z tokiem studiów. Projekt może przyjąć formę referatu, doświadczenia, badania itp. Mile widziane jest nawiązanie do swojej pracy dyplomowej: licencjackiej, inżynierskiej, magisterskiej, doktorskiej.

Oprócz finansowania pobytu nasze stowarzyszenie organizuje dla stypendystów bogaty program kulturalny, pomoc w znalezieniu mieszkania oraz przy wypełnianiu formalności.
 
W załączeniu plakat promujący stypendium GFPS w Niemczech. Ponadto zapraszam na naszą stronę https://www.gfps.pl/info/, na której znajduje się pełna informacja o stypendium, w tym jego regulamin oraz formularz zgłoszeniowy do niego.


Dodano: 2018-10-05 12:23:00REKRUTACJA na studia podyplomowe
NAUCZANIE JĘZYKA POLSKIEGO JAKO OBCEGO


      Zapraszamy na III edycję dwusemestralnych studiów podyplomowych kwalifikacyjnych nauczanie języka polskiego jako obcego do Instytutu Polonistyki i Dziennikarstwa UR.

      Absolwent studiów może prowadzić w szkole dodatkowe zajęcia z języka polskiego dla cudzoziemców podlegających obowiązkowi szkolnemu, wspomagać w szkole uczniów powracających z zagranicy, uczyć języka polskiego cudzoziemców przebywających w Polsce lub pracować za granicą.


Czytaj więcej »


Dodano: 2018-09-07 09:45:14« Poprzednie [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] Następne »