DZIENNIKARSTWO
FILOLOGIA POLSKA
POLONISTYKA STOSOWANA

Na skróty

Nowości wydawnicze


  

  
Witamy w IPiD


Witamy w IPiD

      Skoro już tutaj zajrzałeś/aś, warto, abyś bacznie przyjrzał/a się temu, co może Ci zaoferować nasz Instytut. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że zainteresował(a)eś się akredytowaną filologią polską w Uniwersytecie Rzeszowskim. Przechodzimy zatem do wskazania Ci plusów studiowania nie gdzie indziej, tylko tutaj.
      Najlepszy Uniwersytet w południowo-wschodniej Polsce oferuje Ci wiele możliwości. Możesz u nas doskonale rozwijać swoje zainteresowania, zgłębiać tajniki literatury, począwszy od staropolskiej do współczesnej, zdobywać kompetencje pozwalające wejść „pewnym krokiem” w życie zawodowe.
      Nasi wykładowcy sprawią, że jako humanista będziesz miał dobry start. Nauczą Cię badać teksty literackie, poprawnie i skutecznie posługiwać się językiem polskim, a także myśleć historycznie o analizie zjawisk językowych. Dziennikarze i pracownicy mediów, prowadząc ćwiczenia audytoryjne i warsztaty, podzielą się z Tobą swoim doświadczeniem, poza tym weźmiesz udział w nagraniach studyjnych.
      Ponadto możesz samodzielnie rozwijać swoją twórczą aktywność w kołach naukowych, brać udział w spotkaniach literackich czy redagować uczelniane czasopisma.
      Na naszym Wydziale Filologicznym możesz starać się o stypendium socjalne, mieszkaniowe i naukowe. Szczególnie zachęcamy Cię do udziału w programie „Erasmus+”.
      Myślimy, że to, co najważniejsze już wiesz, a zatem przyjrzyj się teraz kierunkom i specjalnościom, które Instytut Polonistyki i Dziennikarstwa Ci proponuje i dokonaj właściwego wyboru!Dodano: 2018-02-06 09:22:31