DZIENNIKARSTWO
FILOLOGIA POLSKA
POLONISTYKA STOSOWANA

Na skróty

Nowości wydawnicze


  

  
Witamy w IPiD
Maturzysto,
Absolwencie studiów I stopnia,

      Jesteśmy największą i najlepszą uczelnią w południowo-wschodniej Polsce, a nasz Wydział Filologiczny jest najlepszy na Uniwersytecie Rzeszowskim. W ostatniej ocenie parametrycznej za lata 2013-2016 otrzymał bardzo wysoką kategorię A. Posiada uprawnienia do nadawania stopnia doktora nauk humanistycznych w dwóch dyscyplinach: językoznawstwo i literaturoznawstwo, ponadto posiada uprawnienia do nadawania stopnia doktora habilitowanego, również w dwóch dyscyplinach: językoznawstwo i literaturoznawstwo.

      Humanistyka w Rzeszowie ma już ponadpięćdziesięcioletnią tradycję. Nasz Instytut Polonistyki i Dziennikarstwa oferuje różne kierunki humanistyczne. Możesz u nas zgłębiać tajniki literatury, począwszy od staropolskiej do współczesnej, poznać „od kuchni” pracę dziennikarza, nauczyć się profesjonalnej edycji tekstów, zgłębić tajemnice reklamy – jednym słowem: zdobywać kompetencje pozwalające wejść „pewnym krokiem” w życie zawodowe.

      Nasi wykładowcy sprawią, że jako humanista będziesz miał dobry start. Nauczą Cię badać teksty literackie, poprawnie i skutecznie posługiwać się językiem polskim, a także myśleć historycznie o analizie zjawisk językowych. Dziennikarze i pracownicy mediów, prowadząc ćwiczenia audytoryjne i warsztaty, podzielą się z Tobą swoim doświadczeniem, poza tym weźmiesz udział w nagraniach studyjnych.

      Z nami będziesz miał możliwość samodzielnego rozwijania swojej twórczej aktywności w kołach naukowych, będziesz mógł brać udział w spotkaniach literackich, współorganizować wydarzenia kulturalne, a także redagować uczelniane czasopisma i nagrywać programy radiowe i telewizyjne. Możesz też – w ramach programu Erasmus+ – studiować przez jeden semestr w którejś z naszych zagranicznych uczelni partnerskich.


Zobacz oferowane kierunki studiówDodano: 2019-03-21 10:57:33